Jaga postitust:Share on Facebook
Facebook

Muuda harjumusi

Soovid oma ellu muutusi? Soovid alustada uute harjumuste sisseviimisega ning muuta need püsivaks? Ühte tegevust ikka uuesti ja uuesti korrates muutuvad nad lõpuks harjumuseks. Hakka rajama oma mõtetes rada, et aidata kaasa uuete, heaolu ja edule kaasaaitavate harjumuste kasvatamisele.

shutterstock_158740775
Kujutlege ette suurt heinamaad ning seal kasvavaid tuultes kiikuvaid lilli. Üle heinamaa kõndides jääb läbitud teekonnast järele väike rada. Mis juhtub, kui sa ei astu sinna enam mitte kunagi? Rohi tõuseb uuesti ning heinamaa on täpselt samasugune kui enne seal kõndimist. Täpselt sama (tegelikult mitte midagi) toimub sinu ajus kui sa teed midagi ainult ühe korra. Kuid jätkates sama raja läbimist üha uuesti ja uuesti, tekib heinamaale rajake, mis ajapikku aina kasvab ning enne kui sa arugi saad, on seal tekkinud juba väike jalgrada. Kui oled sama rada läbinud juba palju kordi, muutub see juba kiirteeks. Oled jalutanud sama rada nii palju kordi, et teed seda juba automaatselt, sellele mõtlemata.
Tõeliselt muutusi soovides ei piisa, kui teed midagi uut ühe korra. Pead oma tegevust uuesti ja uuesti kordama,kuni see muutub harjumuseks. Me võime teha imesid, kuid peame mõistma, et muutuste elluviimine vajab aega ja kannatlikkust.
Alustades vormisaamise nimel tervislike eluviisidega, ei piisa kui käid kolm või neli korda trennis, pead käima igal nädalal vähemalt aasta, et tekiks harjumus. Kui soovid äri arendada, ei piisa, kui tutvustad ärivõimalust mõned korrad ja jääd edu ootama. Pead sellega tegelema iga päev, iga kuu ja nii iga aasta. Kui oled nii teinud, oled ehitanud oma meeltes tugeva raja, mis viib sind edule!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>