Jaga postitust:Share on Facebook
Facebook

shutterstock_173847239Oled ilmselt märganud, et edukad inimesed tihtipeale kiirgavad enesekindlusest. Oled sa kunagi mõelnud, kust nende enesekindlus pärineb? Vastus on üsna lihtne. Enesekindlad inimesed usuvad endisse ja sellesse, mida nad teevad. See ei ole alati nende edu, mis neid enesekindlaks muudab, see on oskus lõpetada eneses kahtlemine või pigem selle kontrolli all hoidmine. Edukad ettevõtjad on võimelised astuma välja oma mugavustsoonist ning seljatama uusi väljakutseid.

Leia omale mentor Eduka ja andeka inimese juhendamisel on parim viis oma äri ehitamist alustada. Mentor annab sulle siseringi näpunäiteid ning perspektiivi endasse uskumiseks. Ta jagab sinuga ka teadmisi valdkondadest, milles sul endal võivad kogemused puududa. Mentor patsutab sulle ka õigel hetkel toetavalt ja tunnustavalt õlale. Lugedes edukate inimeste tegemistest uute projektide käivitamisel ning nende teele sattunud erinevate takistuste ületamisest, õpid sa tulevikuks palju. Õpid nende edust ja vigadest.

Õpi end kehtestama Inimesed ei ole sündinud enesekindlatena, see on õpitav oskus. Edu saavutamiseks pead õppima end kehtestama ilma, et oleksid sealjuures agressiivne. Pead õppima küsima seda, mida vajad ning soovid äris ja elus. See tähendab ka oskust öelda vajadusel ei. Ajaga muutub see üha lihtsamaks ning su enesekindlus kasvab.

Tunnista oma kõhklusi Igaühel on neid aeg-ajalt, aga ei tohi pead norgu ega oma enesekindlust nendest kõigutada lasta. Kui kõhklused tekivad, võitle nendega mõistusega, teadvusta omale toimuvat ning liigu edasi. Ennast täiesti vabaks negatiivsetest tunnetest sa ei saa, aga leia endas jõudu nendega tegeleda. Ära aja sassi kirest tekkivaid judinaid eneses kahtlemisega, kuigi ka neid on vahetevahel vaja, et end motiveerida.

Löö kaasa Ole alati valmis erinevaid rolle ja ülesandeid võtma, õpi alati vabatahtlikult midagi uut. Löö kaasa äri igas aspektis ning anna endast parim, et olla iga päev teistele kättesaadav ning teiste suhtes tähelepanelik. Sinu äri on parema kontrolli all kui osaled oma organisatsiooni töö igas aspektis, ka sinu enesekindlus kasvab sellega.

Tea oma tugevusi ja nõrkusi Äri omanikuna on oluline teada oma tugevusi ja ka nõrkusi ning kuidas need sinu äri mõjutavad. See, et oled äri omanik, ei tähenda, et oled tugev igas äri juhtimise, toimimise ja kasvamise valdkonnas. Oluline on teada, mida su äri vajab ning siis ümbritseda ennast inimestega, kes saavad sind aidata nendes aspektides, mis sulle väljakutseteks osutuvad. Kui sa tead, et sinu äri töötab täiskäigul, töötab ka sinu enesekindlus täiskäigul!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>