Jaga postitust:Share on Facebook
Facebook

Tervislik toitumine täisteratoodetest

grain
Täisteradel on on meie tervislikus toitumises kanda tähtis roll, pakkudes meie kehale nii energiat, kiudaineid, vitamiine, mineraale, fütotoitaineid kui ka olulisi lipiide ja steroole. Pole siis ime, et tervishoiuasutused ja toitumisspetsialistid soovitavad päevas tarbida vähemalt kolm portsjonit täisteratooteid. Kuid Ameerika Ühendriiides ja paljudes Euroopa riikides tarbib aga enamik inimestest täisteratooteid vähem kui üks portsjon päevas, seetõttu jäädes nii ilma täisteratoodetest saadavast kasulikust.
Mis on täistera?
Täistera allikaks on nisu, kaer, rukis ning teised teraviljad, mida pole jahvatatud ega ega töödeldud tera kesta ja idude eraldamiseks. Põhjus, miks puhastatud terad viimasel sajandil populaarseks said, peitub puhastatud tera pehmemas tekstuuris ja pikemas säilivusajas. Täna me aga teame, et võrreldes puhastatud teradega annavad täisterad meile rohkem vajalikke valke, kiudaineid, kaltsiumi, magneesiumi, kaaliumi, tervislikke rasvu ning teisi vitamiine ja mineraale.

Täistera- vitaaluse allikas
Teame, et me ei leia kõiki mainitud toitaineid turul saadaolevatest toodetest. Polüküllastamata rasvhapped ja steroolid on enamasti valmistoodete säilivusaja pikendamiseks eemaldatuda. Seega nende tarbimine toidust on vähenenud.
Tre-En-En on toidulisand, mis aitab täita toitumises jäävaid lünki, pakkudes kehale toitaineid, mis on meie toidust eemaldatud.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>