Jaga postitust:Share on Facebook
Facebook

Pikaealisuse saladused
shutterstock_70442059
Maailmas on ainult mõned üksikud kohad, kus suur protsent rahvastikust elab 100 aastani või isegi veel kauem. Neid paiku on tihti nimetatud sinisteks tsoonideks ning teaduslikult tõestatud sinised alad (st piirkonnad, kus on teaduslikult tõestatud inimeste pikem eluiga) asuvad Costa Ricas, Itaalias, Kreekas ning Jaapanis.

Kui see nähtus avastati, uuriti ning selle käigus leiti mõningaid ühiseid jooni, mis võiksid olla põhjusteks, miks inimesed neis piirkondades elavad kauem:

– Igapäevane liikumine. Inimesed, kes elavad kaua, liiguvad igapäevaselt palju. Tõenäoliselt pole nad jõusaali kliendid, kuid liikumine on nende igapäevase elu lahutamatu osa.
– Elul on mõte. Inimesed, kes elavad kaua, tunnevad, et nende elul on eesmärk. See võib olla religioosne, ühiskondlik või isiklik, kuid mõte on see, mis annab elamisele tähtuse.
– Ära söö kõhtu väga täis. Sinises tsoonis inimesed söövad harva (kui üldse kunagi) kõhu väga täis. Söömise lõpetamine siis, kui kõht on umbes 80-90% täis, mõjub tervisele väga hästi.
– Perekond on esmatähtis. Kui tahad elada nagu elavad 100-aasta vanuseni jõudvad inimesed, siis ela oma vanemate lähedal koos ühe partneriga ning veeda palju aega koos oma lastega.
– Ole sotsiaalne. Inimesed, kes elavad kaua, on sündinud või on valinud sotsiaalse ühenduse, mis toetab tervislikke eluviise. Mõelge, kuidas teid ümbritsev mõjutab teie heaolu. Pika ja tervisliku elu elamise jaoks ümbritsege end inimesetega, kes soovivad elada samade põhimõtete järgi.

NeoLife pere ühe liikmena on sul suurepärane sotsiaalne keskkond, sa oled teadlik igapäevase liikumise ja tervisliku toitumise tähtusest ning sul on eesmärk- muuta maailma tervemaks ja õnnelikumaks paigaks!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>