Jaga postitust:Share on Facebook
Facebook

Mõned päevad tagasi kirjutas Eija, kuidas ta kasutab muusikat raske päeva paremaks muutmiseks. Täna aga küsisime NeoLife sportlaselt Marko Albertilt, kuidas tema kasutab muusikat motivatsiooni ammutamiseks treeningutel ja võistlustel.

Marko Albert_Ironman2014Kui ma registreerusin osalema 2014. Aasta Uus-Meremaa Ironman võistlusel, küsiti minult, mis lugu ma tahaksin finišijoonel kuulda. Ma kirjutasin loo nime ja unustasin selle ära. Tegin oma elu võistluse ja kui pöörasin finišisirgele hakkas mängima minu lugu. Võites oma esimest Ironman võistlust ning kuuldes finišijoonel Tina Turneri “Simply the best” lugu oli lihtsalt fantastiline! Kui ma sellele mõtlen, tuleb mul endiselt kananahk ihule. Ma nutsin, hüppasin, jooksin ringi. Kõike seda peale 8 tundi ja 17 minutit võistlemist! See mälestus jääb mulle alatiseks.
Kui ma sõidan autoga ühest treeningpaigast teise, kuulan tavaliselt mõnda ülekannet (kas spordist, treenimisest või triatlonist) või kuulan hetke lemmikalbumit. Praegu on selleks Mumford and Sons album “Wilder Mind”.
Mul on iPhone’s pleilist “The Best”. TSeda kuulan vahetevahel pikkade jooksutreeningute ajal. Mingil põhjusel teab mu iPhone täpselt, millist laulu mängida. Kui ma tunen end halvasti, tuleb järsku Survivor’si laul “Eye of the tiger” ning kõik muutub jälle positiivseks!
10 aastat triatloni maailma tipus on andnud mulle hea perspektiivi. Ma ei muudaks üldse palju, aga annaks endale imselt nõu teha kõike veidi rahulikumalt. Mõelda rohkem enne võistluste ajal otsuste langetamist. Olen teinud mõningaid mõtlematuid otsuseid, sest soov võita on olnud liiga suur. Vahetevahel on parem minna ohutut teed pidi ning veidi end tagasi hoida…
Mul on olnud alati ainult üks motivatsioon – saada paremaks sportlaseks ning paremaks inimeseks. Vahetevahel ma ärkan hommikul veel eelmisest päevast valusa kehaga, aga ma tõusen ikka ja viin oma asjad ellu. Iga päev küsin ma endalt ühte ja sama küsimust: “Kas ma annan endast hetkel oma parimat?” Kui ma seda teen, võin olla õnnelik ja endaga rahul. Motivatsioon justkui hõljub ringi. Mul see kas on olemas või mitte. Enda Ironmani võistlusjoonele seadmine on raske, juba  distantsi pikkus on hirmuäratav. Võistluse ajal ma üritan kontrollida asju, mida ma saan  ning mitte mõelda asjadele, mis ei ole minu kontrolli all. Peaaegu võimatu on olla pidevalt keskendunud võistluse kõigi 8 tunni jooksul, aga mida rohkem ma suudan selles hetkes olla ja mida rohkem ma naudin seda valu, seda parem on tulemus.
Soovin kõikidele NeoLife-s suurepärast eelolevat aastat ning andke endast parim oma eesmärkide saavutamisel!

Marko Alberti blogi leiad siit: : http://www.marko.ee/en/blogi

Kas ka Sina kasutad muusikat enda motiveerimiseks edu saavutamisel? Miks mitte panna kokku pleilist oma tiimi jaoks lauludest, mis inspireerivad teid edu saavutama!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>